over louis goulmy

 

je vraagt je misschien af, wie er achter werkvierentwintig zit. daarom stel ik mij graag even voor. dat weet jij iets meer over mij. ik ben de middelste van 3, een oudere broer en een jongere zus. inmiddels oom en hondenliefhebber. naast mijn studie economie, accountancy & control gewerkt bij een stratenmaker en bij een makelaar. daar heb ik geleerd om theorie met praktijk te combineren: waar denken en doen samen komen of zoals barry schwartz het noemt: praktische wijsheid.

mijn masterscriptie heb ik geschreven bij de politie over het effect van management control op de motivatie van de medewerkers. nog steeds een actueel onderwerp. na het afstuderen 5 ongelukkige maanden gewerkt bij een gemeente ben ik voor mijzelf begonnen. ik kreeg geen voldoening van het systeem tevreden houden en heb met piepende banden en met een bore-out in de achterzak de organisatie verlaten. vele zulle het omschrijven als een bullshit baan. 

hoe we vandaag werken is daarom ook best vreemd. zo blijkt dat als mensen verwachten langer te moeten werken ze hun tempo aanpassen. alles maar omdat we een sterke afkeer hebben van verveling.

when employees anticipated experiencing idle time, they also slowed down their work pace. this is because people dread idleness and boredom

wist je dat het aantal bore-outs enorm is toegenomen? met name onder jongere en onder vrouwen. dit kan zowel kwalitatief als kwantitatief van aard zijn. ofwel je wordt te weinig uitgedaagd ofwel de werklast ligt te laag. laat mensen nu een hekel hebben aan verveling (idle time). alhoewel het vanuit motivatieoogpunt wel een erg interessante casus is, is het niet de start die je wil maken.

mijn verwondering kwam vooral vooruit uit een hoge mate van autonomie en zelfstandigheid tijdens de studie om vervolgens in een grote mensen baan te komen waar de structuren veel minder vrij (zelf beklemmend) zijn.

die gast van afas

nadat louis de ceo van afas benaderde was het even stil. in eerste instantie moest ie er niks van weten: waarom zouden we was zijn reactie op mijn vraag via linkedin. deze weerstand is normaal. de 5-daagse werkweek is voor vele een voldongen feit. niet veel later kreeg louis toch een telefoontje en had zowel de CEO en CFO aan de lijn. het enthousiasme was er nu wel. ze gaan er volle bak mee aan de slag: onder de codenaam: vier het leven.

op een event waar louis als spreker was uitgenodigd werd hem de naam: die gast van afas opgespeld. het event was net na de bekendmaking van afas dat ze over zouden stappen op de 4-daagse werkweek (100% salaris). fast forward naar nu, ruim 1 jaar na de invoering: het verzuim daalde en de winst en de omzet nam toe. inmiddels heeft afas de 4-daagse werkweek definitief en succesvol ingevoerd.

a good days work

a

 

wandelen, natuur en zachte fascinatie

wist je dat de meest slimme mensen de ochtend gebruikten om dingen uit te werken en de middag om dingen te bedenken, door gematigd te bewegen. van daniel kahneman tot albert einstein. allemaal gebruikte ze de middag om rustig te wandelen. de combinatie tussen bewegen en de ‘zachte fascinatie’ van de natuur helpt om beter na te denken.

in a modern workplace like ours, where staff feel hugely valued, reducing working hours doesn’t mean compromising on quality. work is not just sitting at a desk for a set number of hours every week; it’s about what you do, how productive you are and delivering excellent services for communities.

proximity bias leidt tot presenteïsme.

zelfoverschatting en de illusie van superioriteit

sociale innovatie als voorwaarden voor technologische innovatie

  • info@werkvierentwintig.nl